Середа, 24.04.2024, 02:48
«  Січень 2013  »

Головна » 2013 » Січень » 18 » У нас буде велика українська енциклопедія !
У нас буде велика українська енциклопедія !

Планується видання Великої української енциклопедії

З метою збереження, систематизації і поширення наукових знань про розвиток людської цивілізації та внесок України у світову історію і культуру  Президент України своїм першим указом у 2013 році указом підтримав пропозицію Національної академії наук України щодо підготовки та видання протягом 2013 - 2020 років Великої української енциклопедії (ВУЕ).
Чи буде вона існувати в електронному вигляді? Хоча, краще щось, ніж нічого.
  Свою думку стосовно цього видання кореспонденту Коментарів висловив директор Інституту енциклопедичних досліджень Микола Железняк. Він зауважив, що поки що не може говорити про щось напевно – надто вже багато невідомих в цій енциклопедчиній задачці і розповів про історію питання та назвав можливі терміни виходу в світ першого тому Енциклопедії.
  Групу вчених, які готуватимуть енциклопедію, очолює історик Юрій Шаповал. Хоча для початку такої роботи бракує елементарного – приміщення. У коментарі Радіо Свобода Юрій Шаповал розповів, що видавництво «Українська енциклопедія» розміщується у центрі столиці, де раніше була редакція Української радянської енциклопедії. Але на сьогодні тут «відсутні комунікації, будинок потребує капітального ремонту», сказав Шаповал.
  Допомагати виданню ВУЕ зголосився в передачі Українського радіо Юрій Пероганич — український громадський діяч у сфері інформаційно-комунікаційних технологій і освіти, генеральний директор Асоціації підприємств інформаційних технологій України, член правління і виконавчий директор Громадської організації «Вікімедіа Україна». Нагадаємо, що україномовна «Вікіпедія» за кількістю статей – у двадцятці найбільших мовних розділів. А точніше посідає п’ятнадцяте місце із 279795 сторінками. Читомо, Марія Кондратьєва, 21.05.2011

Вікіпедія про ВУЕ.
Борис ПАТОН: "Велика українська енциклопедія сприятиме поступу нашого суспільства". "Урядовий кур’єр", 17 січня, 2013
"Велика українська енциклопедія" з'явиться в електронному варіанті. Газета "День", 8 січня, 2013