Субота, 27.04.2024, 05:32
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Пошук
Наше опитування
Оцініть якість послуг НБУВернадського
Всього відповідей: 4
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Бібліотека інформаційного суспільства

Каталог статей

Головна » Статті » Бібліотеки України » Національні бібліотеки

Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг
У квітні 2011 року відбувся Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування, який пройшов у Національному центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім».
У ярмарку взяли участь представники органів влади, підприємства, громадські організації та понад 40 українських бібліотек, які презентуватимуть інноваційні послуги з використанням сучасних технологій, що вносять позитивні зміни в життя українців.
Під час заходу були продемонстровані інструменти електронного врядування та інноваційні послуги, які надають бібліотеки України. Сьогодні перед ними стає завдання бути не лише традиційними книгосховищами, але й забезпечувати читачів доступом до електронних документів, розміщених у системі Інтернет, реалізуючи таким чином конституційне право людини на інформацію для усіх без виключення громадян нашої країни. І, варто відзначити, що у багатьох випадках така можливість несе важливу соціальну мету. Відвідувачі могли зрозуміти це переглядаючи документальний фільм, який було показано на початку заходу: прості українці розповіли як вони змогли вирішити власні питання за допомогою інформаційних систем, що були впроваджені у бібліотеки.
Відвідувачі та учасники ярмарку ознайомились із понад 50 експозиційними стендами, де провідні бібліотеки, підприємства та громадські організації продемонстрували свої досягнення у сфері інновацій та новітніх технологій.
Потрібно відмітити стенд компанії «Софтлайн». На ньому спеціалісти компанії «Софтлайн» демонстрували власну розробку — автоматизовану програмну систему бібліотечного депозитарію. Програма дозволяє проводити комп’ютерну обробку масивів електронної наукової інформації і, зокрема, проведення бібліо та наукометричних досліджень. Додатково можливо підключити функцію рейтингування журналів, публікацій, авторів і колективів на основі індексів цитування. Судячи з великої кількості схвальних відгуків, отриманих від фахівців бібліотечної справи та інформатизації, розробка виявилася вдалою, перспективною і вкрай необхідною для сучасною бібліотечної системи держави.
Сайт компанії «Софтлайн» стверджує, що саме вони ще у 2003 році запропонували владі концепцію «електронного урядування», яку сьогодні подовжують втілювати у життя. До речі, бібліотекам у сучасній концепції електронного урядування, за словами директора департаменту модернізації Головдерслужби Олександра Баранова, буде відведено роль інформаційних центрів, через які громадяни зможуть користуватися онлайн послугами держави.
Погоджуються з ними и фахівці компанії «Софтлайн». За їх прогнозами, бібліотеки майбутнього, будуть надавати і традиційні, і електронні послуги. Відтак, у найближчі 5-10 років увесь бібліотечний фонд має отримати електронні версії, доступ до яких зможе отримати будь-який читач через мережу Інтернет.
Має адаптуватися до сучасних умов і система роботи традиційних бібліотек. Наприклад, читач вже у найближчому майбутньому зможе здійснювати пошук літератури по усім бібліотекам країни, отримувати додаткову інформацію щодо цієї літератури (знаходиться книга лише у читальному залі, чи її дають додому; коли її повернуть читачі до бібліотеки). Приміщення бібліотек будуть обладнані комп’ютерами для читання електронних книга, а доступ до мережі Інтернет буде вільним (у тому числі і за допомогою WI-Fi).
На нашу думку, основою цих нововведень має бути електронний каталог бібліотеки, без якого цінність автоматизованої програмної системи бібліотечного депозитарію є сумнівною. І взагалі будь-яка автоматизація має бути виправданою: витрати на придбання і утримання системи мають давати еквівалентний ефект. Якщо якась система електронного урядування лише ускладнює діяльність службовця, то навіщо така система?
Чи може у бюджеті нашої держави є зайві гроші і ми можемо дозволити собі спочатку автоматизувати а потім ще десяток разів переавтоматизовувати і переузгоджувати?
Якщо ні, то давайте говорити і про економічні питання. Скільки коштує така система? Скільки коштує її підтримка? Наскільки вона піддається модернізації?

Категорія: Національні бібліотеки | Додав: Petrosem (04.02.2012) | Автор: Петро Шпига
Переглядів: 526 | Коментарі: 2 | Теги: ярмарок, Софтлайн, 2011, бібліотека, автоматизація | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]